درباره ما

در سال 1391 بنیان‌گذار پروژه دیوار 47، دکتر آزاده عباس زاده، کمپینی با نام “کمپین 1-” به راه انداخت که خیلی زود به کمپینی جهانی تبدیل شد و بازتاب این کمپین در یکی از معتبرترین سایت‌های جهانی سندروم داون به اسم سایت “میراکل specialmiracledownsyndrome” بازتاب پیدا کرد و به جهان معرفی شد.

در زیر تصویر دکتر عباس زاده به همراه چند تن از دوستان سندروم داون حاضر در این کمپین را می‌بینید

کمپین 1- دیوار 47
اینجا مطب پزشکی من است و اینها بهترین دوستان من هستند که همگی سندروم داون هستند.

تمام دوستان سالم من در جهان! این را بخوانید:
ما 47 کروموزوم داریم و شما 46 تا، شما یکی کمتر دارید، (1-)
این یک واقعیت است و ما بعضی از کارها را نمی توانیم انجام دهیم، اما ما یک چیز خاص داریم: یک چکش برای زندگی و یک شکننده خاص.
ما خیلی ساده هستیم و این سادگی و شفافیت شکننده تمام پیچیدگی های زندگی مدرن امروزی است.یک شکننده مثل یک چکش.

دوستانم ومن
آزاده

here is my medical office and who have down syndrome are my best friends .
our dear healthy friends in the world! read this:
we have 47 chromosomes and you have 46, you have one less(-1).
this is a fact and so we are unable to do some things, but we have something special: the hammer for life…the special breaker.
we are very simple and plain and this simplicity and clarity is a breaker of all the difficulties and complexities of today modern life; a breaker as a hammer.

my friends and I

Azadeh

 

“دیوار 47 “پروژه ای بود که برای اولین بار در جهان از کشور ایران شروع شده و تا کنون در استان هایی از  کشورمان اجرا گشته است.

پروژه ی “دیوار 47” دیوار هایی از اصلی ترین خیابان های شهر های هر استان است که سه ویژگی دارد:

  1. این دیوار باید در برِ خیابان اصلی باشد
  2. باید در منطقه ی پر تردد شهر باشد
  3. در منطقه خوب شهر نشین باشد

کارهایی که بر روی این دیوار ها انجام می شود نصب تمام محصولات دست ساز , ترسیم نقاشی,نوشتن داستانهای کوتاه ,خطاطی و طراحی افراد سندروم داون بر روی آن است و از آنجایی که این دیوارها یک پروژه ی موقتی نبوده و برای همیشه این دیوارها به افراد سندروم داون و فعالیت هایشان اختصاص می یابد در حقیقت جایگاه و مکانی نو برای به نمایش در آوردن تمامی توانمندیهای افراد سندروم داون که از سوی قشر عظیمی از جامعه «عقب مانده » تلقی می شوند ,خواهد شد .

این پروژه با هزینه شخصی مبتکر آن , خانم دکتر آزاده عباس زاده آغاز گردیده است و با افتتاح دیوارهای 47 استان گیلان, سمنان,کرمان, فارس و در شهر قم,آباده, زنجان ,قزوین, شهرستان سیرجان و افتتاح اولین پارک  فرشتگان “دیوار 47” و… ادامه یافت.

 

 

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A